Pokaż/ukryj informację o istniejących skrótach klawiszowych

Skróty klawiszowe:

Włącz lektora.
Wyłącz lektora.

WAŻNA INFORMACJA

Wyświetl stronę główną » Ogłoszenia » WAŻNA INFORMACJA

WAŻNA INFORMACJA DLA KLIENTÓW

Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach


 

W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS COV – 2 prosimy o załatwianie spraw z zakresu pomocy społecznej i świadczeń rodzinnych w formie elektronicznej lub telefonicznie, a także o ograniczenie osobistych wizyt w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łazach. Przypominamy też, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

Jednocześnie przygotowane zostało wystąpienie o zajęcie stanowiska odnośnie możliwości prowadzenia postępowań administracyjnych, a w szczególności odnośnie możliwości wydawania decyzji administracyjnych dotyczących świadczeń z pomocy społecznej, po przeprowadzeniu rodzinnych wywiadów środowiskowych nie w miejscu zamieszkania osób korzystających z pomocy społecznej, lecz na podstawie posiadanej dokumentacji z ostatnich 6 miesięcy sprzed złożenia wniosku o pomoc, a także informacji od tych osób uzyskanych drogą elektroniczną i telefoniczną oraz informacji uzyskanych przez pracowników socjalnych stosownie do art. 105 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej.

Nadmieniam, że każdy klient lub podopieczny Ośrodka Pomocy społecznej w Łazach ma możliwość uzyskania teleporady w zakresie pracy socjalnej jak również innych świadczeń przysługujących z mocy odpowiednich ustaw.
 

Szczegółowe informacje o sprawach, które można załatwić elektronicznie (e-PUAP), znajdują się na stronie internetowej Ośrodka www.opslazy.pl oraz www.bip.opslazy.pl


 

 

Informacje

Rejestr zmian

2020-03-12

Dodanie artykułu - Katarzyna Zawadzka

Filtrowanie bieżącej kategorii

Archiwum:

Redaktorzy odpowiedzialni za ten dział:

Oficjalna strona www
Ośrodek Pomocy Społecznej
w Łazach
ul. Pocztowa 14
42-450 Łazy
woj. śląskie

tel. (32) 67 29 571
  tel. (32) 67 29 176
pomoc@opslazy.pl
 

 

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Strona Dziennika Ustaw Monitor Polski Oficjalna strona Biuletynu Informacji Publicznej

Szukaj w BIP

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.